۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ فروردين
فراخوان طرح آموزشی تجربی کیمیا
ارسال شده در تاریخ 1397/06/20
ساعت 13:44
کیمیا؛ فرصتی برای توانمندسازی نیروی انسانی موردنیاز اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری کشور ازطریق ارتقای دانش و مهارت بررسی فضای کسب و کارهای دانش بنیان و شرکتهای نوپای کشور و نیازسنجی مراکز و مجموعههای بسترساز این حوزه نظیر مراکز رشد، پارکهای علم و فناوری، شتابدهندهها، صندوقهای سرمایهگذاری خطر پذیر و ... که تعداد آنها هر روز بیشتر نیز میشود، لزوم توجه به مسئله کادرسازی و تربیت کارشناسان و متخصصین این حوزه به منظور استفاده مطلوب از شرایط موجود و جلوگیری از فرصت سوزی و اتلاف منابع مادی و معنوی این حوزه را در کانون توجه قرار داده است.
در سایه اقدامات و تلاشهای انجام شده در سالهای اخیر، زیست بوم نوآوری و فناوری کشور گسترش و تکامل چشمگیریداشته که منجر به ایجاد استارتاپ ها، شرکت های دانش بنیان و تعدد و تنوع نهادهای فعال در حوزه نوآوری شده اشت.
از این رو، تربیت نیروی انسانی خبره در حوزه کارآفرینی و نوآوری متناسب با رشد سایر حوزه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
به همین جهت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی شریف قصددارد با توجه به تجربه موفق برگزاری دوره اول کیمیا، دومین دوره طرح را با هدف ارتقای دانش و مهارت جوانان مستعدجهت تبدیل شدن به کارشناسان توانمند و بامهارتِ عرصه فناوری و نوآوری کشور، برگزار نماید تا گامی دیگر در مسیرتامین نیروی انسانی مناسب این حوزه بردارد.
در این طرح حداقل 6ماه آموزش و افزایش مهارت در قالب: 011ساعت کارگاه تخصصی، 01ساعت کارگاه های مهارتی و بینشی، 01ساعت منتورینگ، 01ساعت کارآموزی و تور و بازدید از نهادهای نوآوری و کارآفرینی کشور برای پذیرفته شدگان نهایی در نظر گرفته شده است.
از مزایای حضور در این طرح برای متقاضیان میتوان به آشنایی با اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی کشور، ارتقای مهارت جهت فعالیت در اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری کشور و نیز فراهم شدن فرصتهای شغلی برای شرکت کنندگان در این طرح اشاره نمود.
علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و شرایط پیش ثبت نام به آدرس kimia-college.irمراجعه نمایند.
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:113
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
گروه مطالعات
دانشگاه الزهرا
 تهران،خيابان شيخ بهايي شمالي،درب شرقي دانشگاه الزهرا، ساختمان مصلي نژاد، دانشكده علوم اجتماعي و اقتصادي   كدپستي : 1993893973
تلفن : 982188058491+ فاكس : 982188047862+
 socialeconomic[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.