۱۳۹۸ يکشنبه ۲۴ شهريور
رونمایی از فضای کار اشتراکی کارمانا در مجتمع فناور دانشگاه الزهرا(س)
ارسال شده در تاریخ 1398/03/01
ساعت 00:25
31 اردیبهشت ماه سال 1398 مقارن با روز میلاد خجسته امام حسن مجتبی از فضای کار اشتراکی کارمانا در مجتمع فناور دانشگاه الزهرا(س) رونمایی شد.
این رونمایی با حضور آقای دکتر علی رحمانی، معاون اداری و مالی دانشگاه الزهرا، خانم لعبت درخشانی، رئیس روابط عمومی دانشگاه الزهرا، آقای دکتر فرجود، مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، آقای رضا زرنوخی، مدیر عامل صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران، آقای علیرضا کنعانی و آقای امین سهل البیع مدیرعاملین شرکت سرمایه گذاری آتی نگر سپهر ایرانیان، آقای حمید رضا هنرکار، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری رایان ونچرز، دیگر مدیران و رئسای دفاتر و صندوق‌های نوآوری، مدیران، دبیران و سرمایه گذاران پروژه های کارآفرینی و استارت آپ های مطرح و موفق و جمعی از اصحاب رسانه و خبرنگاران و علاقمندان به این حوزه در طبقه 12 مجتمع فناور دانشگاه الزهرا انجام شد.
• استارت‌آپ ها می توانند در جهت رشد اقتصادی کشور موثر باشند
در این مراسم ابتدا آقای حمید رضا هنرکار ضمن اظهار خوشحالی از حضور میهمانان به معرفی کارمانا و بیان اهداف و امکانات فضای کار اشتراکی کارمانا پرداخته و گفتند: در راستای تحقق اهداف کارآفرینی و رشد اکوسیستم استارتاپی کشور، کارمانا در مجتمع فناور دانشگاه الزهرا محیطی آرام، خلاق و انرژی بخش فراهم نموده تا افرادی با ایده های کسب و کار و یا استارتاپ ها در بدو تاسیس به آن مراجعه نمایند و تیم ها بتوانند تنها بر روی محصول خلاقانه خود تمرکز نمایند و با رشد استارتاپ های خود بتوانند در جهت توسعه اقتصادی خدمتی به کشور ارائه نموده و باشند.
هنرکار مواردی چون؛ واقع شدن ساختمان در مرکز شهر، دسترسی فوق العاده آسان، چشم انداززیبای پارک لاله و خیابان اطراف آن، ساعات طولانی کار ( از 8 صبح الی 10 شب )، امنیت بالا را به عنوان امکانات ویژه کارمانا واقع در ساختمان مجتمع فناور دانشگاه الزهرا برشمردند و امکانات دیگری چون ارائه خدمات مشاوره‌ای، برگزاری کارگاه ها ودوره های آموزشی منظم و مورد نیاز، دسترسی به اینترنت پرسرعت، وجود اتاق های کنفرانس، جلسه و دفاتر کاری شاد، وجود کد پستی اختصاصی برای هر اتاق را نیز برشمردند. ایشان ضمن دعوت از جوانان فعال و دارای ایده کسب و کار و استارتاپ خلاق از دانشگاه الزهرا بخاطر حمایت های خوب و و همه جانبه سپاسگزاری کردند و خاطر نشان کردند که کارمانا بخش خاصی را برای استفاده خاص دانشجویان دانشگاه الزهرا درنظر گرفته است و همچنین خدمات مشاوره ای و بسیاری از کلاسها و کارگاه های آموزشی برای دانشجویان دانشگاه الزهرا رایگان است.
مهمترین دستاورد مجتمع های فناور و فضاهای کاراشتراکی مانند کارمانا هم افزائی است
آقای دکتر رحمانی معاون اداری و مالی دانشگاه الزهرا سخنران بعدی این مراسم بود . ایشان نیز ضمن اظهار خوشحالی برای این اقدام خوب، از دست اندرکاران فعال و جوان کارمانا تقدیر نموده گفتند: امیدواریم دانشگاه الزهرا با همکاری ریاست جمهوری در این مجتمع بتواند برای ایجاد اشتغال جوانان و کارآفرینی دانشجویان گام‌های خوب و موثری بردارد. معاون اداری و مالی دانشگاه الزهرا هم افزائی را مهمترین دستاورد مجتمع های فناور و فضاهای کاراشتراکی مانند کارمانا برشمرده، بیان داشتند در این مراکز گروه‌های استارتاپی با انجام کارهای گروهی با ایده ها و نظرات دیگران آشنا می شوند. کار مشترک سبب تبادل تجربیات و در نتیجه هم افزایی می گردد که بسیار ارزشمند است.
دکتر رحمانی با بیان برخی از توانمندی های اعضاء هیات علمی و دانشجویان و امکانات موجود در دانشگاه الزهرا این دانشگاه را حامی استارتاپ ها معرفی کرد. همچنین ایشان با معرفی مرکز رشد، نوآوری و شکوفایی دانشگاه، حمایت از تیم های استارت آپی دانشجویی و ایجاد فضای مساعد برای تحول آفرینی آنان و کمک به تیم های استارت آپی در جذب سرمایه گذار و حمایت از رویدادهای اینچنینی را از اهداف مهم آن مرکز برشمردند که علاوه بر مجتمع فناور دانشگاه در خیابان 16 آذر در داخل دانشگاه نیز اهدافی همسو دارد و متولی برگزاری کارگاه ها و کلاسهای بسیاری در جهت توانمند سازی و ترغیب و تشویق تیم های دانشجویی استارت آپی است.
ایشان با اشاره ای به انعقاد تفاهم نامه دانشگاه الزهرا با سازمان بورس، دانشگاه الزهرا را در خصوص ایجاد شرایط و زمینه های متفاوت برای اشتغال و کارآفرینی بسیار مصر و کوشا معرفی نمود.
• انعقاد اولین قرارداد کارمانا
هم زمان با رونمایی از فضای کار اشتراکی کارمانا در مجتمع فناور دانشگاه الزهرا اولین قرارداد کارمانا با استارتاپ دیالوگ نیز بسته شد. آقای اسدی از مدیران استارتاپ مذکور را اینچنین معرفی نمود که ؛ کامنت‌ماینر، ایده کوچکی بود که با تلاش جمعی با جدید‌ترین تکنولوژی‌های روز، قدم به قدم راه خویش را در پیش گرفت و روز به روز توسعه بیشتری پیدا کرد. شهریورماه سال 95، اولین روزهایی که کامنت‌ماینر متولد شده بود، محصول به شکل یک مجموعه از وب‌سرویس‌های هوشمند پردازش متن تصویر می‌شد که به کسب‌وکارهای آنلاینی که با محتوای متنی کاربران روبرو هستند، ارائه شود. امروز کامنت‌ماینر با تغییر محصول، تبدیل به یک اپراتور مجازی هوشمند به نام «دیالوگ» شده که بهبود مکانیزم ارتباط کسب‌وکارها و مشتریانشان را هدف قرار داده است.
• نشست خبری با حضور خبرنگاران
بعد از انعقاد قرار داد همکاری نشست خبری با حضورآقای دکتر علی رحمانی، معاون اداری و مالی دانشگاه الزهرا، آقای رضا زرنوخی، مدیر عامل صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران، آقای امین سهل البیع مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آتی نگر سپهر ایرانیان و آقای حمید رضا هنرکار، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری رایان ونچرزآغاز شد . خبرنگاران حاضر در مراسم سوالات خود را مطرح کرده و پاسخهایی از سوی افراد مذکور در پانل خبری ارائه شد.
در انتها بخشها ، امکانات و سالنهای کارمانا واقع در طبقه نهم مجتمع فناور دانشگاه الزهرا افتتاح و مورد بازدید قرار گرفت.

ارسال کننده:
تعداد بازدید:256
تصاویر مرتبط:


  فیلم مرتبط
  صوت
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن:
  توضیحات
   
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.